Dnes je streda, 21.apríl 2021, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Milujem šoférovanie, ale nie som autoholička

január 13, 2014 - 09:39
Mladá mamička Barbora Rakovská nedá na svoje autíčko dopustiť. Aj keď, ako sama vraví, nie je „autoholička“, má na svojho štvornohého tátoša hneď niekoľko požiadaviek. Bezpečnosť, pohodlnosť, priestrannosť a – túži po farbe snehu. „Ak by bolo biele, tak by som bola už úplne spokojná,“ prezradila nám.
Foto: 
 
Spomínate si na chvíle, keď ste boli v autoškole a obhajovali právo mať vodičský preukaz?
Na autoškolu si spomínam veľmi dobre. Mala som čerstvých osemnásť a podarilo sa mi zvládnuť skúšky na prvý raz. Mali sme ich dva dni pred Vianocami a akurát nám zasnežilo celé cvičisko, kde sme mali cúvať a robiť slalom .... Policajt bol na nás veľmi milý, bolo mu jasné, že v takých podmienkach to ledva zvládnu skúsení šoféri. 
 
Rada cestujete autom? Akú najdlhšiu trasu ste absolvovali?
Milujem šoférovanie. Od malička som sledovala môjho otca, ako to zvláda, ako sa sústredí, ako si púšťa hudbu a odvezie nás všade, kam potrebujeme. Ja robím to isté, vychutnávam si jazdu a hudbu si púšťam, ak som sama, aj na maximum...  Presne ako môj otec. Najdlhšiu trasu som absolvovala toto leto do Chorvátska. Išli sme bez Tomiho, brala som dcéru, moju sestru aj jej dcéru a zvládla som takmer  900 kilometrov s dvoma prestávkami. Išli sme na noc... Bola to skvelá skúsenosť.
 
V autosedačke sedáva Barborina dcérka Amia spolu s plyšovými kamarátmi
 
Ste mamičkou malej Amie. Vozíte v aute okrem nej aj hračky a iné príslušenstvo? Dbali ste na výber autosedačky a iných bezpečnostných prvkov pre malú?
Amia si do auta berie svoje príslušenstvo, vždy má v ruke aspoň dvoch plyšových kamarátov. V aute mám aj detské knihy, CD, omaľovánky a cukríky (pre prípad veľkého plaču)... Autosedačka je veľmi dôležitá, aj keď moji rodičia mi hovoria, že nás vychovali tri a žiadne autosedačky nemali. Ja som si na výbere tej Amiinej dala veľmi záležať. Dnes sú vodiči agresívnejší, áut pribudlo a každý sa niekam ponáhľa. Chcem mať svoju dcéru v čo najväčšom bezpečí.
 
Spomínali ste, že rádio máte v aute zapnuté neustále. Počúvate aj hudbu vášho partnera Tomiho Popoviča? 
Jasné, že si púšťam aj Tomiho, milujem jeho hudbu a jeho cédečká sú u mňa samozrejmosťou.
 
 
Celý rozhovor nájdete v SLOVENKE!
 
Autor: ZUZANA VALOVIČOVÁ
Foto: Daniel Kaplavka
 

- - Inzercia - -