Dnes je streda, 21.apríl 2021, meniny má: Ervín
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Nechaj minulosť minulosťou

marec 03, 2021 - 14:26
Predchádzajúce rozhodnutia, ktoré vo finále vôbec nevyšli podľa našich predstáv častokrát ovplyvňujú každý nasledujúci krok.
Foto: 
shutterstock.com

Všetci by sme vedeli vyčleniť aspoň zopár bodov z minulosti, na ktoré nie sme pyšní. To však neznamená, že by mali prevziať kontrolu aj nad našou prítomnosťou, ba dokonca budúcnosťou. Nechávame sa strhnúť zlými spomienkami a namiesto toho, aby sme si z nich vzali ponaučenie, dovoľujeme im brzdiť akýkoľvek progres.

Zanevierať na lásku len preto, že si sa dala dohromady s chalanom, ktorý nebol zrovna „vyrobený pre teba“ je celkom nerozvážne nemyslíš? Po svete kráča miliarda ďalších. Čo ak by si po čase narazila na niekoho, kto bude tvojou spriaznenou dušou? Stálo by ti za to nechať ho ísť, pretože máš strach zo starých rán?  

648.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Tvoja kariéra nabrala trošku strmší obrat. Popod prsty ti preteká jedna príležitosť za druhou a hocijaká snaha o rast končí slovíčkom „nie“. Máš chuť zahodiť rukavicu do ringu, pobaliť veci a zutekať preč. Nerob to. Ako hovorí Paulo Coelho: „Nikdy sa nevzdávaj, zvyčajne otvorí dvere posledný kľúč zo zväzku.“

Osoba, akou si bola kedysi nemá s tvojou terajšou podobou absolútne nič spoločné. Z toho dôvodu nemá zmysel pripisovať jej špecifickú váhu. Áno, dopustila si sa omylov, ale kto z nás nie? Je načase zavrieť minulosť do skrine a vziať jej opraty z rúk.

- - Inzercia - -