Dnes je streda, 21.apríl 2021, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nepremárni čas čakaním na dokonalý okamih

február 03, 2021 - 20:28
Najväčším paradoxom našich životov je ten, že aj napriek bezcieľnemu náhleniu za každou príležitosťou, na „správny“ moment vždy čakáme.
Foto: 
pexels.com

Buď je to piatok, leto alebo koniec roka. Máme pocit, že tieto „míľniky“, ktoré sú však iba v našich hlavách, budú znamenať niečo viac. Čím sa však hociktoré z uvedených možností odlišujú od ostatných? Odpoveď znie, ničím. Piatok je deň v týždni. Síce ho ním uzatvárame, a to pre mnohých z nás znamená voľno či oddych, lenže kde je ten element výnimočnosti?

Spôsob nastavenia, ktorý sme si zvolili je bohužiaľ nesprávny. Aký zmysel má čakať na dokonalú chvíľu? Podľa čoho ju vlastne spoznáš? Cvrnkne ti do nosa ako tri oriešky pre Popolušku? To ťažko. Akékoľvek situácie, ktoré nám život poskytne závisia len a len od nás bez ohľadu na to, či je piatok, streda, december alebo júl.

527.jpg

Foto: 
pexels.com

Podobnými výmyslami sa akurát ukracuješ o vzácne príležitosti. Človeku, ktorého miluješ sa so svojimi citmi zatiaľ nepriznáš. Nie je totiž ten správny čas na to, aby si mu o nich povedala. Ja sa teda pýtam, kedy? Lebo je dosť pravdepodobné, že tvoj utopický deň D nemusí prísť vôbec.

Pravdupovediac drvivá väčšina ľudí týmito rečami odďaľuje nevyhnuté práve zo strachu. Bojíš sa, že to, po čom túžiš sa ti nepodarí získať, osoba, ktorej sa zdôveríš so svojimi pocitmi ťa odmietne... Pozri sa na to trochu inak. Keď sa jedného dňa nezatneš a neurobíš krok vpred, nikdy nezistíš ako to v skutočnosti je a úprimne, radšej sa presvedčím na vlastnej koži. Áno, existuje šanca, že pohorím, no čo ak nie? 

- - Inzercia - -