Dnes je streda, 21.apríl 2021, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rozhodnutie stať sa silnou nie je vždy dobrovoľné

február 02, 2021 - 18:35
Sila osobnosti vychádza z vnútra. Je podmienená všetkým, čomu nás život po celý čas vystavoval. Táto schopnosť obrniť sa však nemá iba jeden dôvod.
Foto: 
shutterstock.com

Sila vo všeobecnosti nepredstavuje iba nejakú fyzickú dispozíciu. Takisto môže mať aj psychický základ. Podľa čoho spoznáš, či si silná osobnosť? Zažila si v živote nejakú situáciu, ktorá ťa poznačila až do takej miery, že ťa to zmenilo na nepoznanie? Prakticky sa z teba stal iný človek.

Celá tvoja optika, prostredníctvom ktorej si vnímala okolitý svet odrazu vyzerá zvláštne, nepoznane. Svoju inakosť cítiš až z hĺbky duše, no nedokážeš jej dať žiadne konkrétne slovo, čo by ti pomohlo definovať ju. Zo začiatku to bude desivé. Už ťa viac nerozcítia veci, pri ktorých si v minulosti nevedela zastaviť slzy.

523.jpg

Foto: 
pexels.com

Dívaš sa realite priamo do očí bez náznaku akejkoľvek dramatickej emócie. Neznamená to nič iné ako fakt, že si voči určitým veciam odolnejšia. Tvoja psychika sa dostala do štádia uvedomenia, kde si pochopila, že plačom a ľútosťou nič nevyriešiš. Táto novonadobudnutá sila však nie vždy musí byť dobrovoľná.

Vieš, ľudia si môžu moc, kontrolu, nazvi to ako chceš, svojvoľne zvoliť. Urobia tak pretože cítia, že je to pre nich správne. Potom sú tu ale osobnosti, ktoré nemali na výber. Životné míľniky ich vyslovene dotlačili k rozhodnutiu obrniť sa, lebo iná cesta von neexistuje. Každopádne sa s tým naučia pracovať. Sem tam z nich budeš mať pocit, akoby stratili ľudskosť. Je to komplikovaný proces. Zranili sa a týmto spôsobom sa snažia ďalšej bolesti predchádzať. Dopraj im čas. Ten predsa vylieči všetko.

- - Inzercia - -