Dnes je streda, 21.apríl 2021, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aby si ťa vážili, musíš si najprv vážiť samú seba

január 30, 2021 - 19:12
Milé ženy, kedykoľvek vám muž bezdôvodne povie, že ste arogantná alebo namyslená, povedzte mu, že takto vyzerá rešpekt voči svojej vlastnej osobe.
Foto: 
shutterstock.com

Odhliadnuc od prípadov, kedy sa skutočne jedná o namyslenosť či aroganciu majú muži tendenciu využívať tieto frázy zväčša v prípadoch, kde ich ignorujeme. Tu by som rada apelovala na vás milí muži, pokiaľ chceš slušnú a civilizovanú spätnú väzbu skús sa prihovoriť ako človek miesto toho pískania a ziapania naprieč celou ulicou.

Rešpekt je obojstranná záležitosť, ktorá musí najskôr prísť od teba. Veď uznaj, ako chceš, aby mali ostatní voči tebe rešpekt, keď si ho sama nedopraješ? Tým pádom im dávaš najavo, že ti ho nemusia poskytnúť a to je zle. Vážiť si samú seba neznamená nadhodnocovať svoje schopnosti. Práve naopak, znamená plné vedomie vlastnej hodnoty a nikto nemá právo tvrdiť opak.

Tobôž nie ju podkopávať. Keby si to náhodou ešte nepostrehla, my ľudia sa učíme celý život, no najjednoduchšie a najľahšie zapamätateľné triky sú tie, ktoré nevyžadujú extrémne veľa úsilia. Pre upresnenie, načo sa trápiť pri človeku, ktorý od teba vyžaduje milión nesplniteľných podmienok na to, aby si si ho získala, keď existuje niekto, kto ťa k sebe pustí len tak?

511.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Vzťahy fungujú na takmer totožnej báze. Ako si partnera naučíš, tak bude k tebe pristupovať. Častokrát si tvoje tvrdenia zidealizuje a prispôsobí vlastnému kontextu, čiže ak mu raz povieš, že nevyžaduješ prílišnú pozornosť, alternatíva príležitostného prítulného medvedíka bola zlikvidovaná už v zárodku. Prečo by ho malo zaujímať, že si mala deň blbec a potrebuješ objatie, povedala si, že to nevyžaduješ, tak si neprotireč.

Nastav si mantinely iba potiaľ, pokiaľ si ochotná ich tolerovať a hlavne, nikdy neposúvaj svoju morálnu hranicu na úkor ostatných. Akonáhle budeš cítiť nutkanie to urobiť, polož si otázku, koľkí z nich by sa na tvojom mieste zachovali rovnako?

- - Inzercia - -