Dnes je utorok, 09.marec 2021, meniny má: Františka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Trpezlivosť ruže prináša

január 24, 2021 - 10:59
Chtiac nechtiac sme sa postupom rokov prispôsobili tempu tohto uponáhľaného sveta. Pravdupovediac, nemali sme moc na výber, no prišli sme o jednu významnú kvalitu.
Foto: 
unsplash.com

Trpezlivosť je dnes považovaná za dôležitú cnosť. Možno práve kvôli tomu, že ju vlastní už len malé percento ľudskej populácie. Ako deti sme dokázali prečkať hodiny, kým sme sa dostali na rad na hojdačky, šmykľavky či kolotoče. Nijakým spôsobom nás to nezaťažovalo. Povedali sme si, že nám to za to čakanie stojí.

V dospelosti nás však táto vlastnosť akosi opúšťa. Čokoľvek sa udeje chceme to okamžite vyriešiť. Keď vymyslíme plán, cítime urgentnú potrebu, aby sa udial čo najskôr. Sme si plne vedomí množstva času, potrebného na realizáciu, ale aj tak existuje driemajúci kúsok podvedomia, ktorý v nás vyvoláva silnú túžbu. Práve ona ženie predstavy do extrémov a odrazu sa z ľudí meníme na dostihové kone odhodlané dokázať nemožné v čo najkratšom čase.

485.jpg

Foto: 
unsplash.com

 Ver mi, že raz príde správny čas a ty sa dostaneš ku splneniu všetkých snov. Len sa na tejto ceste musíš ešte veľa naučiť. Dokým sa tak nestane, tvoje ciele uvidíš iba spoza pomyselnej vitríny. Trpezlivosť neprináša len ruže, ale aj bonus, takže nemaj obavy. Akonáhle sa poctivou prácou dopracuješ k uskutočneniu alebo zhmotneniu svojich predstáv, pocit satisfakcie ti zabezpečí motiváciu do budúcna. 

- - Inzercia - -