Dnes je streda, 21.apríl 2021, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo robiť keď padneš na dno?

január 22, 2021 - 12:07
Situácie, ktoré by si sama definovala ako svoje osobné dno sú hádam jedny z najhorších. Ako sa k tomu postaviť a čo robiť ?
Foto: 
shutterstock.com

Dno vo svojej abstraktnej forme znamená pre každého z nás niečo iné. Typy problémov závisia od životnej situácie, a preto sa občas stáva, že keď sa ti kamoška zverí so svojimi „neriešiteľnými“ peripetiami, ostaneš na ňu civieť ako teľa na nové vráta.

Popritom prekrútiš očami tak silno, až si prehliadneš svoj mozog z každého uhla. Premôže ťa hnev, lebo to, s čím sa ona „potýka“ podľa teba nemožno ani len zo vzdialenosti námornej míle nazvať problémom. V takejto chvíli sa zastav a nachvíľu porozmýšľaj.

Je úplne jasné a pochopiteľné, že pre človeka, čo si nevie vybrať, ktorú z hypoték vyplatí ako prvú, aby mu vôbec na koniec mesiaca ostala aspoň instantná sáčková polievka za 24 centov príde hádka s egocentrickým frajerom ako päsť na oko a škodoradostný výsmech.

479.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Pochop, že spôsob akým vnímame vlastné útrapy je mnohonásobne intenzívnejší, než ako ich vníma nezainteresovaný človek. Tomu to môže prísť akurát tak ľúto. Dôležité je nestrácať zdravý rozum. Áno, vyzerá to tak, že si budeš ešte zopár týždňov trhať vlasy a kričať od nervov do vankúša, no keď sa nevzdáš, všetko sa na dobré obráti.

Ber to z odlišného uhla. Ty vidíš čierno čierne dno bez východu, ja vidím pevnú pôdu, od ktorej sa dokážeš odraziť. Predsa len odrazom prejdeš väčší úsek rýchlejšie akoby si ho mala iba preplávať. Pamätaj, nič sa nekončí zle. Pokiaľ to stále vyzerá zle, ešte nie je koniec.  

- - Inzercia - -