Dnes je nedeľa, 28.február 2021, meniny má: Zlatica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Toto rozhodnutie bolo na mne

december 28, 2020 - 00:13
Viem, že akékoľvek rozhodnutie, ktoré počas života učiníme, má svoju cenu. Občas sú splátky zvládnuteľné, no inokedy zas dosť bolestivé.
Foto: 
pexels.com

Rozhodla som sa dať ti po rokoch šancu dokázať mi, že si sa zmenil. Minimálne tvoje staré ja prešlo vývojovými upgradmi. Tváril si sa ako veľmi ti na mne záleží a tentokrát ma nenecháš odísť. Po niekoľkých mesiacoch som si však opäť mohla búchať hlavu o stenu a opakovať si aká som len hlúpa naivka.

Odišiel si bez toho, aby si mi čo i len vysvetlil o čom to celé divadielko malo naozaj byť. Nevadí. I keď mi moja dôvera opäť vyfackala tvár, pohla som sa vpred.

Prešlo niekoľko rokov a zrazu pri odchode z domu zbadám známe auto. Otvoria sa dvere a vidím oproti sebe kráčať povedomú osobu. Musím povedať, že tak premakaný výraz raneného šteniatka som u teba ešte nevidela. Vraj mi to chceš celé vysvetliť a povedať mi pravdu.

389.jpg

Foto: 
pexels.com

Už dávno som sa presvedčila o tom, že ty a pravda ste sa za celú éru existencie vesmíru jakživ nestretli, no už len číra zvedavosť držala moje nohy pevne prikované k zemi. Rozpovedal si mi príbeh, ako si si uvedomil, že len stojíš v ceste medzi mnou a mojimi snami, a že sa nikdy nechceš dostať do bodu, v ktorom budem nútená vybrať si medzi tebou a vysnívaným životom.

Ospravedlňoval si sa tým, ako si mi prakticky urobil službu a prevzal si na seba ťarchu tak odporne ťažkého rozhodnutia. Hneď na to, si sa dušoval, že si ma nezaslúžiš. Vieš čo je ale na tom celom najlepšie? Skutočnosť, či by som to vedela skĺbiť a nájsť riešenie tak, aby sa tým neohrozil náš vzťah už nezistíme, pretože si vzal niečo, čo patrilo mne. Toto rozhodnutie som totiž mala urobiť ja!

- - Inzercia - -