Dnes je streda, 27.január 2021, meniny má: Bohuš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ostaň sama sebou

november 23, 2020 - 00:01
Umenie dnešného sveta je nenechať sa pohltiť nenávistným davom. Za svoj život postretávaš nekonečné množstvo ľudí, ktorí ťa budú chcieť potopiť.
Foto: 
shutterstock.com

Z každej strany počúvaš ako sa postaviť proti tým, ktorí ti tvoje bytie neustále znepríjemňujú. Či už sú to naprieky alebo ohováranie poza chrbát za účelom urobiť si z teba rebrík, po ktorom sa vyšplhajú kam potrebujú. Niekto ti povie, aby si sa im postavila čelom a porozprávala sa s nimi. Iní zas budú tvrdiť, že najlepšia možnosť ako takýmto ľuďom ukázať ich miesto je skrátka nastaviť im zrkadlo alebo im to vrátiť aj s úrokmi.

Jednotlivé vymenované možnosti sú nepochybne efektívne, no hodné akurát 4. ročníka základnej školy. Nepotrebujeme sa tu predsa doťahovať v zmysle „keď ty tak aj ja“ a „ak ty mne raz, ja tebe dvakrát toľko“. Ich postoj a správanie voči tebe nedefinuje to kým si ty, ale kým sú oni. Preto najlepšia možná alternatíva je ostať sama sebou.

221.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Nezáleží na tom kde si, čo robíš a ako sa s podobnými ľuďmi dostaneš do kontaktu. Rob si svoju prácu, rob čo ťa baví a choď si za svojimi snami. Keď budeš hľadieť do svojho taniera miesto cudzieho, si vo výhode. Zaoberať sa nepodstatnými malichernosťami nemáš za potreby. Iba by si zbytočne strácala drahocenný čas. Vždy si pamätaj kto si, odkiaľ si prišla a najmä, kto ti pomohol vo chvíľach zúfalstva. Nemeň svoju podstatu kvôli tým, čo za to nestoja. Máš predsa na viac.

- - Inzercia - -