Dnes je streda, 27.január 2021, meniny má: Bohuš
Čas čítania
8 minutes
Zatiaľ prečítané

Veľký Čínsky horoskop: Rok Prasaťa – rok prosperity a úspechu

január 30, 2019 - 12:41
Vládne nám Zemské prasa! Toto nie je hrubá invektíva, ale prostý fakt. Podľa čínskeho horoskopu 5. februára prevzalo vládu nad našimi osudmi Zemské prasa a pod jeho vplyvom budeme až do 24. januára budúceho roku.
Foto: 
shutterstock.com

Máme sa na čo tešiť. Prasa patrí medzi najštedrejších vládcov a zaručuje radostnú a uvoľnenú atmosféru. Prináša stabilitu, úspech a hojnosť, no na druhej strane nás varuje pred bezhlavým optimizmom a dôverčivosťou. Mali by sme si brať príklad z húževnatosti prasaťa a schopnosti vycítiť príležitosť.

Vo všeobecnosti bude tento rok priať najmä ambicióznym ľuďom, ktorí majú smelé plány. Na svoje si prídu aj pôžitkári, ktorí sa vedia tešiť zo života. Rok Prasaťa je vhodný aj na získavanie financií a zveľaďovanie majetku.

Najväčšie úspechy sa dostavia v oblasti, kde sa priamo pracuje s financiami a informáciami. Prilepšiť si môžu aj tí, čo podnikajú alebo pracujú v oblasti umenia, kultúry, cestovného ruchu a zábavy. A keďže je to rok Zemského prasaťa, tak toto sa špeciálne odmení tým, čo pracujú so zemou, teda farmárom a poľnohospodárom. No na druhej strane bude prasa mimoriadne prísne a nekompromisné voči tým, čo sa budú snažiť obohatiť prostredníctvom hazardu a nečestného podnikania.

Aj medziľudské vzťahy v tomto roku doslova rozkvitnú. Do popredia sa dostane rodina, keďže je mimoriadne vhodný čas na vstup do manželstva, založenie rodiny a splodenie potomka.

Deti, ktoré sa narodia v roku Prasaťa budú v harmonickom vzťahu s rodičmi narodenými v roku Prasaťa, Králika, Kozy alebo Tigra.

Samozrejme, ani v tomto roku sa nevyhneme rôznym nástrahám, čo nás trápia v medziľudských vzťahoch. Pod vplyvom roku Prasaťa budeme úprimnejší, ale aj dôverčivejší a zároveň citlivejší a zraniteľnejší. Mali by sme si dobre rozmyslieť, ako a či vôbec vypustíme z úst kritické slová voči okoliu. Mohlo by sa to skončiť aj dlhodobejším konfliktom.

Prečo práve Prasa?

Podľa starej legendy usporiadal Nebeský cisár v deň svojich narodenín súťaž a pozval na ňu všetky zvieratá. Ich úlohou bolo zdolať prekážky a dostať sa do Nebeského paláca. Súťaž mala stanoviť poradie 12 víťazov. Prasa bolo unavené a hladné, a tak si cestou oddýchlo a posilnilo sa. Preto prišlo do cieľa dvanáste.

Prasa teda uzatvára celý dvanásťročný lunárny cyklus čínskeho zverokruhu. A rok, ktorému vládne sa považuje za najlepší z celého cyklu.

A ako sa bude dariť v tomto roku ľuďom narodeným v jednotlivých znameniach podľa Čínskeho horoskopu?

 

Potkan - (1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008)

Čaká vás pokojný rok, bez veľkých otrasov a pádov. Na druhej strane však nečakajte ani významné vzlety a víťazstvá. Tie prídu až o dvanásť mesiacov, keďže rok 2020 bude práve vo vašom znamení. Preto je lepšie počkať s veľkými projektmi a zásadnými zmenami. Ak ich urýchlite, nemusia dopadnúť podľa vášho želania. Teraz pre vás nastal čas príprav. Mali by ste ho využiť tak, že sa zbavíte rôznych zlozvykov, ale aj zbytočností, ktoré si nesiete so sebou z minulosti, hoci už dávno stratili svoje opodstatnenie. Netýka sa to len vecí, ale aj vzťahov, ktoré by ste rovnako mali prehodnotiť.

Byvol - (1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009)

Ani Byvol sa nebude môcť sťažovať na nedostatok príležitostí. Tie sa vyskytnú najmä v oblasti kariéry a zarábania peňazí. Vynoria sa takmer nečakane, jediné riziko je, že by ste ich mohli prehliadnuť. V osobnom živote nenastanú nijaké dramatické zmeny či otrasy. Je tu určitá možnosť malých nepríjemností, ale tým sa môžete vyhnúť, ak prejavíte trochu empatie voči blízkym. Aj nezadaným Byvolom príde do cesty láska. Musíte jej však trochu vyjsť v ústrety a zdvihnúť zrak od svojich mobilov a tabletov. Prekonajte pohodlie, prijmite pozvanie do spoločnosti a budete prekvapení, koľko sympatických a milých ľudí tam stretnete, ktorí vám prinesú do života nové a radostné okamihy.

Tiger - (1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010)

Tento rok si pre vás pripravil lekcie, ktoré by vás mali naučiť vychádzať s ostatnými. Nečudujte sa, veď ak budete voči sebe úprimní, určite pripustíte, že medziľudské vzťahy boli v minulých rokoch práve oblasťou, ktorú ste nijako nerozvíjali, naopak, dosť ste ju zanedbávali. Naučíte sa byť tolerantní, zhovievaví a trpezliví. Veľmi to oceníte najmä v budúcom roku, ktorý bude o čosi hektickejší. Pripraví vám niekoľko konfliktných situácií z ktorých, ak nebudete diplomatickí, by ste nemuseli vyjsť práve víťazne. Máme však pre vás aj mimoriadne dobrú správu. Single Tigrom sa konečne podarí nájsť životnú lásku a to dokonca aj tým, ktorí s ňou už vôbec nepočítali.

Zajac - (1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011)

Čaká vás rok hojnosti. A to nielen po materiálnej stránke, ale aj duchovnej a v oblasti medziľudských vzťahov. Nielenže si nájdete nových priateľov, ozvú sa vám aj tí, s ktorými vás viažu krásne spomienky, ale vo víre každodenných povinností ste už na nich akosi pozabudli. Budete si užívať mnohé návštevy, dostanete množstvo pozvaní, no pri tej hojnosti si musíte dávať pozor aj na zdravie. Hrozia vám zažívacie problémy a nárast hmotnosti. Zajace, ktoré pozabudnú na striedmosť a pravidelný pohyb, čaká na konci roka nepríjemný pohľad na ručičku váhy, ak neprecitnú skôr pri márnom pokuse o zapnutie zipsu na vlaňajšej sukni.

Drak - (1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012)

Posledné dva roky boli naozaj divoké a mnohí ste mali pocit, že sa nachádzate na šialenom kolotoči, ktorý nemožno zastaviť. Máme pre vás dobré správy. Po tejto divočine nastáva obdobie pokoja, v ktorom si budete môcť vydýchnuť a nabrať sily. Zregenerovať vám pomôžu vaši priatelia, ktorí vždy stáli pri vás a neopustili vás ani v najhektickejších a najvypätejších chvíľach. Pozor si dávajte na ľudí, čo vám zbytočne odčerpávajú energiu, sústavne od vás čosi požadujú a keď im nevyhoviete, tak vás zaplavia svojím fňukaním a výčitkami. Odstrihnite ich bez výčitiek svedomia. Sú totiž to posledné, čo potrebujete.

Had - (1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013)

Je úplne zrejmé, že medzi Hadom a Prasaťom nevládne súhra a toto sa prenáša aj na narodených v týchto znameniach. Hady by sa preto v tomto roku nemali púšťať do vážnejších rozhodnutí, nemali by investovať peniaze, uzatvárať manželstvá, meniť zamestnanie. Nemuselo by to totiž dopadnúť podľa ich predstáv a za úsilím by mohlo nasledovať rozčarovanie. Skrátka, nebude to práve najlepší rok a budete v ňom musieť zožať to, čo ste v predchádzajúcich zasiali. To dobré, ale aj to zlé. Pozitívne na tom je, že si takto vyčistíte stôl a dušu a pripravíte sa na obdobie budúcich dvanástich mesiacov, ktoré bude pre vás oveľa žičlivejšie a prinesie vám aj mnohé úspechy.

Kôň - (1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014)

Vesmír vám radí, aby ste tento rok oddychovali a neprepínali sily, ktoré ste už aj tak dosť vyčerpali v minulom. Neznamená to však, že by ste sa mali uzavrieť pred svetom a tráviť čas za zatvorenými dverami bytu a s vypnutým telefónom. Naopak. Oprášte bývalé záľuby, nájdite si čas na priateľov a príbuzných a strávte s nimi čo možno najviac voľných chvíľ bez toho, aby ste sa sústavne kamsi ponáhľali. Ocenia to oni, ale predovšetkým vy, keď si uvedomíte, aký môže byť život krásny bez zbytočného stresu. Nehovoriac o tom, že sa to všetko pozitívne odrazí aj na vašom zdraví a kondícii a omladnete aj o desať rokov.

Koza - (1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015)

Tento rok bude pre Kozy skutočne výnimočný, nemali by ste si ho nechať len prekĺznuť pomedzi prsty. Konečne nastala správna konštelácia hviezd, ktorá vám pomôže naplniť sny a ciele. Prirodzene máme na mysli len tie reálne, ktoré závisia od vášho úsilia. Rok praje aj dobrodružstvám. Máte jedinečnú možnosť užiť si dovolenku s najbližšími v netradičnom prostredí. Bez toho, aby vám hrozilo čo i len najmenšie nebezpečenstvo. Zároveň vás tento rok nabáda, aby ste zhodnotili svoj talent, nemrhali ním na nepodstatné zbytočnosti a využili ho múdrejšie. Príležitosť sa vám naskytne celkom nečakane uprostred leta, nepremárnite ju.

Opica - (1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016)

Aj pre Opice bude rok 2019 rokom nových výziev a možností a bude priať novým aktivitám. Vo svetle nečakaných úspechov by ste však nemali zabúdať na tých, čo vám dopomohli k vavrínom víťazstva a nájsť si na nich čas, aj keď budete obklopení množstvom nových, mimoriadne atraktívnych priateľov a známych. Dobré vzťahy z minulosti sú totiž základom pre spokojný a šťastný život. Ak ich narušíte, stratíte kontinuitu s vlastnou minulosťou a tá strata sa v budúcnosti ukáže ako nenahraditeľná. V láske bude prevládať túžba po dobrodružných a kratších vzťahoch než po celoživotnom partnerstve. Nevyčítajte si to, užite si to. Obrúčka sa na vašej ruke skôr či neskôr aj tak zaleskne.

Kohút - (1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017)

Kohúti budú po celý rok pod ochrannými krídlami šťasteny, ale o bezstarostnosti sa u nich určite nebude dať hovoriť. Šťastena im príde na pomoc, aby ich ochránila pred problémami, ktoré v minulosti zamietli pod koberec, no bude to len falošná nádej, že sa ich tým zbavia. Démoni z minulosti dajú o sebe vedieť pomerne intenzívne, už začiatkom jari a budete mať čo robiť, aby ste sa s nimi do jesene vyrovnali. Pokiaľ však pred nimi zbabelo nezutekáte, postavíte sa im tvárou v tvár a vyrovnáte svoje dlhy, nielen voči okoliu, ale predovšetkým voči sebe, konečne ich definitívne porazíte a budete sa môcť pohnúť z miesta, na ktorom už dlho prešľapujete.

Pes - (1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018)

V tomto roku by sa do centra vašej pozornosti mala dostať práve vaša rodina a domácnosť. Je vhodný čas na investície do bývania, zveľaďovanie hniezdočka, a to nielen, čo sa týka materiálnej stránky. Konštelácia hviezd je mimoriadne priaznivá na počatie potomka, ktorého ste si už dlhšie želali, no z mnohých dôvodov ste tento krok odkladali. V kariére aj tak nič nezmeškáte. Rok Prasaťa nie je pre Psov vhodný na dosahovanie pracovných mét. Museli by ste vynaložiť oveľa viac úsilia ako po iné roky a výsledok by bol aj tak neistý. Pamätajte, všetko na svete má svoj čas a tento čas je pre vás vhodný práve na lásku, ktorú si užijete v kruhu najbližších.

Prasa - (1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019)

Tento rok naozaj patrí vám. Všetko, do čoho sa pustíte, dopadne naozaj výborne. Ľudia vám budú závidieť a nie všetci vám budú šťastie priať. Dávajte pozor na falošných lichotníkov, striehnu len na vašu slabú chvíľu a budú sa vás snažiť využiť. Aj na zadané Prasatá striehnu mnohé nástrahy. Ich úspechy znásobia ich atraktívnosť u opačného pohlavia, ale nebude to vždy len o úprimnom obdive. Skrátka, hoci sa ocitnete na výslní, zostaňte stáť nohami pevne na zemi a nestrácajte hlavu z vlastnej dokonalosti. Len tak sa vám podarí zúročiť tento mimoriadne priaznivý rok a premeniť ho na trvalú hodnotu, s ktorou budete môcť rátať aj do budúcnosti.

Autor: red-
Foto: www.shutterstock.com

- - Inzercia - -