Dnes je utorok, 09.marec 2021, meniny má: Františka
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Letokruhy človeka

jún 14, 2016 - 11:05
Už ako deti sme sa o nich učili. O letokruhoch. Fascinovaní novou informáciou sme behali po lese, očami náhlivo hľadali pne a objavovali malé pomníky niekdajších listnatých velikánov. Drobnými prstíkmi počítali viac či menej súmerné kružnice vyryté časom.
Foto: 
archív Daniela Vidová

A čím viac sme ich narátali, tým väčší obdiv sme k stromu, ktorý na tom mieste poslednýkrát vydýchol, pociťovali. Veď tak je to aj s ľuďmi. Náš obdiv k nim rastie priamo úmerne ich odhodlaniu, sile, neoblomnosti, šikovnosti, prejavenej ľudskosti. Táto súvislosť mi napadla nedávno, keď sa ma na jednej besede malé deti pýtali, čo je na práci novinára to najkrajšie. Najkrajší na tom je človek. Jeho vrstvy, jeho letokruhy, ktoré svojimi otázkami môžeme odhaľovať a postupne ukazovať svetu.

Fakt, že žiaden človek nie je nudný, plochý, akoby bez letokruhov. Také sa snaží byť aj každé číslo Slovenky. Plné zaujímavých ľudí, odhodlaných robiť veľké veci a meniť ich k lepšiemu. Či už sú to fantastické dámy – Slovenky roka, naši futbalisti, ktorí reprezentujú našu malú krajinu, ktorú už pár rokov Európa nespájala s futbalovými úspechmi, alebo silné ženy, ktoré sú ich krásnymi sivými eminenciami.

Milí čitatelia, prajem vám krásny týždeň plný ľudských letokruhov 

- - Inzercia - -